Kıbleyi doğru gösteren android uygulaması

3D pusula Kıble uygulaması kıbleyi en doğru şekilde bulmanıza yardımcı olan uygulamalardan bir tanesi. Uygulamanın nasıl çalıştığı hakkında, uygulamanın açıklaması şöyle:

> Pusulayı odanın içinde gezdirin. Eğer gösterdiği yön bulunduğunuz yere göre az da değişiyorsa, etrafta pusulayı etkileyen metal cisimler var demektir.
> Eğer konumuzun güncelse, kıblenin doğru bulunması telefonunuzun pusulasının doğru çalışmasına bağlıdır. Bu yüzden bir kaç metre yakınınızda metal eşya olmadığından emin olun (bilgisayar, hoparlör, klima, demir yaylı kanepeler, hatta içinden inşaat demirleri geçen duvarlar ve yüksek gerilim hatları bile pusulanızı etkileyebilir)
> Eğer pusula ibresi takılıyor ve sürekli aynı görünüyorsa kalibrasyon yapmanız gerekmektedir. Telefonunuzu birkaç saniye boyunca havada farklı eksenlerde döndürün. Dijital pusula sensörleri bu şekilde kendini kalibre eder.

UYARI: Bazı custom rom’larda manyetik sensörler düzgün çalışmamaktadır. Bu yüzden öncelikle Kuzeyi(N) doğru gösterdiğinden emin olunuz

Açıklama:
3d pusula ve kıble bulucu. Kıble hesaplamasında son bulunan konumuzu kullanır. GPS’e veya wifi’ye bağlanarak konumuzu güncelleyebilirsiniz veya listeden bulunduğunuz şehri seçebilirsiniz. 3D Pusula 23.000’den fazla şehrin konumunu hafızasında tutar.

Normal pusula seçeneği coğrafi kuzeyi gösterir.

UYGULAMAYI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir